Jeżdżący Robot

Koordynator projektu: Paweł Wdowicz
Zespół: Vadim, Semen, Roman, Eduard
Opis:

Celem projektu jest zbudowanie autonomicznego robota, który po uprzednim zaprogramowaniu będzie wykonywał powierzone mu zadania.

Nasz Robot to sześciokołowy pojazd. Na chwilę obecną jeździ i wyposażony jest w moduł Bluetooth umożliwiający bezprzewodową komunikację. Dzięki temu można nim sterować używając telefonu lub tabletu. W tym celu została zaprojektowana i stworzona aplikacja na systemy mobilne takie jak Android czy Windows Phone. Aby sterować robotem, trzeba zainstalować ją na swoim urządzeniu.

Sercem robota jest mikrokomputer Raspberry Pi oparty o procesor ARM wraz z systemem operacyjnym Linux oraz mikrokontroler Trex. Dzięki temu pojazd może obsługiwać wysokoprądowe silniki napędowe oraz serwomechanizmy.

Docelowo pojazd będzie zdolny rozpoznawać i omijać napotkane przez siebie przeszkody. Kamera NoIR sterowana przy pomocy mikrokomputera oraz modułu Bluetooth pozwoli na rozpoznawanie kształtów dzięki bibliotekom OpenCV. Chcemy zamontować też laser, który będzie miał możliwość strącania baloników.